Jak radzić sobie z czyszczeniem rolet?

Choć mówiąc o roletach najczęściej myślimy o pełnionej przez nie funkcji dekoracyjnej, nie powinniśmy zapominać i o tym, że są one funkcjonalnym elementem domu. To przecież właśnie dzięki nim możemy regulować poziom naświetlenia dostosowując je do naszych potrzeb. O rolety trzeba zatem dbać w ten sam sposób, w jaki dbamy o każdy inny element w naszym domu, od czasu do czasu należy więc poświęcić im nieco więcej uwagi. Rolety różnią się między sobą, a tym samym każdy ich rodzaj wymaga od nas nieco innej metody czyszczenia. Nie każdy może być prany, a czasem nawet przecieranie mokrą ściereczką może się okazać czynnością dość niebezpieczną. Jeśli rolety mają nam służyć dłużej niż kilka lat, konieczne będzie ich regularne konserwowanie.

Odpowiednia pielęgnacja podniesie ich walory estetyczne, może jednak wpłynąć także na funkcjonalność tego rodzaju rozwiązań. W naszych domach najczęściej pojawiają się rolety materiałowe znane z tego, że znakomicie prezentują się nie tylko w salonie, ale również w pokoju dl dziecka. Niestety, podobnie jak każde inne rozwiązanie wykonane z materiału, mogą nie tylko ulegać zniszczeniu, ale i blaknąć. W takim przypadku dość skutecznym rozwiązaniem wydaje się przede wszystkim czyszczenie rolety na sucho, najlepiej z wykorzystaniem specjalnej ściereczki z mikrofibry lub odkurzacza.

Jeśli plamy są niewielkie, cennym wsparciem w procesie ich eliminowania może się okazać zwykła gumka do ścierania, czasem pomaga zaś zeskrobanie zabrudzenia. Oczywiście, w przypadku naprawdę widocznej plamy stosowanie wilgotnej ściereczki wydaje się rozwiązaniem, dla którego nie m alternatywy, należy jednak podchodzić do tej czynności z dużą ostrożnością mając na uwadze to, że konsekwencją czyszczenia mogą być odbarwienia. Jeśli przymierzamy się do prania rolety, powinniśmy mieć na uwadze to, że w dużej mierze jest to uzależnione od tego, z jakich składników jest ona wykonana. Co do zasady, należy unikać umieszczania rolet w pralce, może się to bowiem przyczynić do odbarwienia materiału, z którego są wykonane. Zawsze warto też stosować się do zaleceń producenta.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl