Markizy tarasowe. Taras i balkon z kolorowym zadaszeniem

Markizy tarasowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, które gwarantuje nam cień w czasie wypoczynku. Warto wiedzieć, które kwestie, przy ich wyborze będą najważniejsze. Praktycznie obecnie każdy budowany dom posiada taras. To taki łącznik między ogrodem a domem, na którym chętnie spędzamy czas, wypoczywamy w wolnych chwilach. Najczęściej chcemy odpoczywać na świeżym powietrzu w blasku słońca, gdy będziemy mogli cieszyć się jego urokami. W sytuacji, gdy zaczną się rozwijać ciepłe dni niestety musimy się liczyć z tym, że na tarasie także będzie nam ciężko wytrzymać, szczególnie gdy będzie wystawiony na działanie promieni słonecznych. Jeśli jakoś chcemy sobie z tym poradzić to wydaje się, że powinniśmy zdecydować się na przygotowane markizy, która będzie nas przed tym słońcem skutecznie chronić.

Może ona skutecznie chronić zarówno taras jak i dom przed słońcem, dzięki czemu uda się skutecznie zmniejszyć temperaturę. Jest to taki efektowny element, który warto dobrze dobrać, ponieważ wtedy stanie się także pewną formą ozdoby dla naszej elewacji. Tkanina, która będzie zastosowana do markizy musi się charakteryzować estetyką, ale powinna być także impregnowana, by dobrze osłaniała.

Zadaszenie sterowane. Markiza będzie sterowana ręcznie w momencie, gdy mamy montowaną specjalną korbę, albo elektrycznie, gdy będzie zastosowany stosowny silnik z wyłącznikiem, który można sterować z użyciem pilota.

Konstrukcja markizy. Każda markiza będzie się składać ze specjalnie przygotowywanego poszycia zbrojonego z akrylu, darlonu lub też PCW oraz do tego odpowiedniej konstrukcji z aluminium. Mamy tam specjalną belkę mocującą, która łączona jest z rurą nawojową, ramionami a czasami także, gdy ramiona są składane ze wspornikami. Konstrukcja będzie wtedy umożliwiała wygodną regulację nachylenia w zakresie o 0 do 90 stopni.

Jak wybierać markizę. Zanim będziemy dokonywali zakupu warto dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami. Trzeba wiedzieć takie rzeczy jak: - szerokość i głębokość markizy, która będzie nam potrzebna - jaki sposób montowania będzie najlepszy - jaki kąt nachylenia wybrać - jak sterować urządzeniem - jak będzie się chroniło markizę zimą - estetyka, kolor poszycia. O tym jaką szerokość i głębokość wybierzemy przede wszystkim powinien decydować stopień nasłonecznienia na tarasie. Kąt nachylenia trzeba mieć różny w zależności od tego jak wysoko będzie montowana. Uchwyty obecnie dają możliwość montowania markizy w różny sposób, co praktycznie dobrze się sprawdzi.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl