Rodzaje żaluzji okiennych

W słoneczne i upalne dni będziemy szukać szansy na ochłodnę nad wodą albo w cieniu drzew. Zdecydowana większość z nas ucieka z domu, ponieważ mieszkania w takie dni bardzo szybko się nagrzewają. Warto jednak z tym jakoś walczyć. Można bowiem stosować różnego rodzaju żaluzje albo rolety, dzięki którym problem wysokiej temperatury nie będzie tak bardzo dokuczliwy. Jeśli chcemy mieć chłodno w pomieszczeniach to przede wszystkim nie powinno się otwierać okien z tej strony, gdzie występuje duże nasłonecznienie, przewiew zapewniamy od strony chłodniejszej. Nie zawsze taka możliwość istnieje, dlatego zastosowanie żaluzji jest tak bardzo ważne. Obecnie są one mocno zróżnicowane i przygotowuje się je z różnych materiałów oraz w różnej formie. Dzięki temu tak naprawdę każdy może dopasować coś do swoich indywidualnych potrzeb.

Żaluzje drewniane, czyli dawny szyk w Twoich oknach. Podstawowy rodzaj to obecnie żaluzje drewniane, które jak się wydaje sprzedają się najlepiej. Powiększają optycznie okno, dlatego dobrze sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, gdzie okna raczej są niewielkie. Tego typu żaluzje przygotowywane są w formie pionowej jak i poziomej, dlatego nie będzie problemu z wyborem dobrego rozwiązania dla siebie. Najlepiej kupować w sieci, gdzie oczywiście cena będzie mniejsza.

Żaluzje aluminiowe – lekkość w parze z nowoczesnością To nowoczesne rozwiązanie, które jeszcze nie tak dawno traktowane było raczej jako propozycja przygotowana pod kątem biurowych pomieszczeń. Obecnie jednak sytuacja się zmieniła i takie nowoczesne minimalistyczne wnętrza są coraz bardziej w modzie a razem z nimi dobrze sprawdzają się aluminiowe żaluzje. Stosuje się je również dlatego, że aluminium będzie skutecznie odbijało promienie słońca. Wydaje się więc, że w walce z wysoką temperaturą będą one szczególnie korzystne.

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się również żaluzje plisowane, które mają przewagę nad innymi rozwiązaniami. Jest bowiem możliwość ustawienia ich praktycznie w każdej pozycji, niezależnie od tego czy okno będzie otwarte czy zamknięte. Polecane będzie to w oknach dachowych oraz w oknach uchylnych. Plisy realizowane pod wymiar to praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo wygląda nowocześnie. Oczywiście ostateczny wybór zależy wyłącznie od nas i musimy dobrze zastanowić się, które żaluzje sprawdzą się najlepiej w naszym przypadku, będą dobrze wyglądać i ochronią nas przed promieniami słońca. Zawsze warto zapoznać się z różnymi propozycjami, by wiedzieć czym się różnią, wtedy wybór będzie łatwiejszy.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl