Rolety wewnętrzne na okna – jak wybrać najodpowiedniejsze?

Wewnętrzne rolety to jak się zdaje jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań pozwalających uzyskać nieco prywatności w swoim domu czy mieszkaniu. Kiedyś były wybierane raczej żaluzje, ale obecnie właśnie rolety prezentują się lepiej i najczęściej dodatkowo są także tańsze. Decyzja o wyborze odpowiednich rolet może być bardzo trudna, jeśli wcześniej nie wybieraliśmy takich produktów. Okazuje się, że jest ogromny wybór różnych materiałów, z których są one wykonywane. Postaramy się krótko powiedzieć co będzie istotne w momencie poszukiwania rolet. Czego będziemy potrzebować? Mamy obecnie na rynku wiele firm, które specjalizują się w sprzedaży rolet. Warto wybrać taki produkt, który uda się dopasować odpowiednio do własnego mieszkania. Rolety bezinwazyjne to wygodne rozwiązanie, ponieważ będą najmniej problemowe w przypadku montażu.

Umieszcza się je za pomocą specjalnych zaczepów, które montujemy na oknie. Nie trzeba wykonywać wywierceń w oknie. Wadą w przypadku tego rozwiązania jest to, że żyłkowe prowadnice mogą się nieco przemieszczać, a to sprawi, że pojawią się pewne prześwity. W przypadku posiadania wywietrzników na oknach należy postarać się o takie rolety, które mają większe, przedłużone haki, będą one konieczne do montażu. Rolety inwazyjne to takie rozwiązanie, które będzie wymagało od nas wiercenia w oknach. Będą to jednak takie propozycje, które charakteryzują się lepszą wytrzymałością i będą się dobrze trzymać okna. Wadą takiego rozwiązania będzie to, że okno będzie na stałe oszpecone. W przyszłości, gdy zmienimy rolety niekoniecznie będą pasowały takie same dziury i okaże się, że wiercenie zostanie na stałe.

Wybór tkaniny. W sprzedaży znajdują się dziesiątki różnych tkanin, z których przygotowuje się rolety. Są one zróżnicowane pod kątem estetyki jak i też ilości przepuszczanego światła. Zazwyczaj najdroższe są takie propozycje, które będą przepuszczać mało promieni słonecznych. Często takie rolety są jeszcze dodatkowo pokryte warstwą gumy. Dzięki temu, że mamy takie zróżnicowanie będzie możliwość do każdego pomieszczenia przygotować sobie inne rolety. Można w kuchni zdecydować się na montaż czegoś co przepuszczać światło a w sypialni można umieścić taką roletę, która tego światła nie będzie przepuszczała. Trzeba pamiętać, że nie ma większego sensu oszczędzać na tkaninach, ponieważ rolety prześwitujące, wykonane z marnego jakościowo materiału to produkt, który w ogóle nie spełni oczekiwań, stanie się właściwie elementem całkowicie zbędnym.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl