Modne żaluzje w oknach.

Modne żaluzje w oknach.

Żaluzje to obecnie jedną z ciekawszych dekoracji okien, choć sama nazwa kojarzy się wielu osobom ze stylem lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Bardzo dużo zmieniło się w ogólnym wyglądzie żaluzji od tego czasu. Kiedyś ciężkie, aluminiowe, często się psuły i nie dawały wrażenia przytulności. Dziś żaluzje na oknach to zupełnie inny rodzaj osłony okna, choć ich popularność już przygasła, to wciąż można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych sposobów na ochronę przed sporym nasłonecznieniem. W wielu wnętrzach projekty żaluzji nadają pomieszczeniu eleganckiego i modnego wystroju, który idealnie można dopasować do całości wystroju danego lokalu.

Żaluzje można wkomponować zarówno w dekoracje domu mieszkalnego, ale też i do biura. Nie służą już tylko do zaciemnienia pomieszczenia przed nadmiernym słońcem lub ochrony prywatności w domach, ale po prostu stały się częścią dekoracji wewnętrznych. Projektanci przygotowali wiele propozycji żaluzji, wykonanych z ciekawych materiałów i z niebanalnymi rozwiązaniami technicznymi, tak, że można je dopasować zarówno do domu, gdzie króluje klasyczny, tradycyjny styl w pomieszczeniach, mogą być zastosowane w domu z wystrojem nowoczesnym, minimalistycznym, oraz do dużych przestrzeni biurowych, zwłaszcza w takich gdzie ścianki działowe wykonane są z przezroczystego szkła. Można również dobrać szerokość żaluzji, co także pozwoli na uzyskaniu ciekawego efektu, jeśli odpowiednio przemyślimy cały charakter wnętrza.

Żaluzje jakie w tym momencie są dostępne na rynku mogą być poziome i pionowe, w zależności co się komu bardziej podoba. Ciekawą propozycją dla nowoczesnych pomieszczeń są tzw. panel tracki. Są to żaluzje panelowe, które stanowią designerskie wyzwanie dla standardowych żaluzji. Żaluzje panelowe zbudowane są z szerokich pasów tkanin, poruszających się po specjalnej szynie. Do wykonania żaluzji używa się w tym momencie praktycznie wszystkich dostępnych materiałów, czyli jest to drewno, metal, tkanina, PVC czy skóra. Oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, często z wykorzystaniem elementów ozdobnych z motywami kwiatowymi, z brokatem, czy mnóstwo innych, także tych zaprojektowanych przez nas samych.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl