Rolety - alternatywa dla firanek i zasłon

Obecnie bardzo dużą uwagę zwraca się na aranżację przestrzeni, w których przebywa się najczęściej. Lubimy otaczać się pięknem, ale czy poszczególne elementy wystroju mogą być zarówno wspaniałe pod kątem estetycznym, jak i równie praktyczne? Doskonałym przykładem, potwierdzającym tę tezę są rolety. Te na pierwszy rzut oka niepozorne rolki materiału, z powodzeniem stają się idealną alternatywą dla zasłon i firan. Rolety doskonale kontrolują zarówno ilość jak i intensywność światła dziennego wpadającego do pomieszczeń. Jednocześnie są efektownym elementem dekoracyjnym wnętrza - biura, salonu, kuchni czy też sypialni. W sklepach meblowych, znaleźć można szeroki wachlarz wzorów, kolorów tego typu produktu, niemniej wybór odpowiedniego wariantu wcale nie jest procesem skomplikowanym. Wystarczy po prostu określić własne potrzeby oraz upodobania estetyczne. W asortymencie sklepów, znaleźć można rolety gładkie jednobarwne, z abstrakcyjnymi motywami o różnych szerokościach pasów lub kraty.

Co najważniejsze rolety proponowane przez popularnych producentów dostępne są w w wielu barwach. Tu, do wyboru mamy zatem kolory stonowane, mleczne lub kontrastowe, a nawet neonowe. Co prawda wybór odpowiedniego wariantu kolorystycznego rolety, w dużej mierze zależy od gustu. Niemniej, trzeba mieć na uwadze także fakt, iż muszą one współgrać z ogólną stylistyką pomieszczenia, podkreślając jego charakter i przeznaczenie. Trzeba zaznaczyć, że możliwość dopasowania rolet do wystroju pomieszczenia, to tylko jedna z wielu zalet rolet. Nie każdy wie, że roleta może optycznie zwiększyć metraż pomieszczenia.

Dlatego też, są one szczególnie polecane do małych pokoi. Rolety w miarę potrzeb, odsłaniają parapety okienne, które teraz służyć mogą za prostą półkę do eksponowania roślin, książek lub pamiątek rodzinnych. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie klientów, producenci takich akcesoriów okiennych stworzyli kilka rodzajów rolet, by spełniały one wszystkie wymagania użytkowników. Niemniej, najbardziej popularne są standardowe. Charakteryzuje je prosta konstrukcja, nieskomplikowany mechanizm, no i przede wszystkim są one stosunkowo tanie. Jednak nie zakrywają one całego okna, jeśli mamy zamiar wcale nie wpuszczać promieni słonecznych do wnętrza, warto zamontować rolety z prowadnicami mocowanymi na pionowych elementach ramy okiennej.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl