Montaż żaluzji

Ludzie, którzy maja dom blisko ulicy, albo też okna blisko okien sąsiada na pewno będą chcieli szukać jakieś prywatności i dlatego nie ma się co dziwić, że w takich sytuacjach powszechnie stosuje się rolety lub też żaluzje. Decyzje o zakupie takiego elementu można podjąć praktycznie zawsze niezależnie od tego jakie jest stadium budowy domu czy wiek okien. W tej chwili można montować je albo bezpośrednio do ściany czy sufitu albo też do skrzydła okiennego.

Żaluzje były bardzo popularne w latach 90-tych i obecnie można powiedzieć, że powoli wracają do łask i znajdzie się coraz więcej miejsc, gdzie znów są stosowane. Żaluzje przestały się już kojarzyć z typowymi biurowymi wnętrzami i tak naprawdę są wartościową częścią dekoracji w domu. To jednak nie oznacza, że te typowo biurowe, aluminiowe już nie są stosowane. Takie rozwiązanie także da się jeszcze spotkać. Aluminium będzie skutecznie odbijać promienie słoneczne i to jak się zdaje będzie ich ważną zaletą. W sklepach da się także spotkać takie żaluzje, które realizuje się z tworzywa sztucznego, są one tanie, ale najmniej trwałe. Plastik jak wiadomo będzie się odkształcał i takie żaluzje mogą przestać nam dobrze służyć.

Jak to działa? Żaluzje co do zasady buduje się z listewek określanych jako lamelki. Mogą mieć one różne szerokości, klasyczne to takie, które mają 25 mm. Lamelki wiesza się na szynie, która kryje cięgno. W niektórych modelach przygotowuje się także maskujące listwy odpowiadające za zasłonięcie szyny, dzięki temu takie rozwiązanie lepiej się prezentuje. Mocowanie jest zróżnicowane, jednak kluczem będzie żyłka, która stanowi element po którym żaluzje będą wędrować. Do opuszczania i podnoszenia służyć będzie specjalny sznurek, a drążek pozwala kierować kątem nachylenia w jakim znajdzie się żaluzja. Żaluzje, które mocuje się na ramach okiennych mogą mieć boczne prowadnice, które będą odpowiadać za dociskanie do okna. Tego typu modele sprawdzą się bardzo dobrze między innymi na dachowych oknach, albo tych o charakterze uchylnym, ponieważ pozwolą otwierać okno bez zwijania żaluzji.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl