Montaż żaluzji i rolet

Montaż żaluzji czy rolet należy zacząć od przygotowania dokładnych pomiarów. Mamy oczywiście w sklepach wiele różnych propozycji, gdy chodzi o sprzedawane rolety. Znajdą się różne propozycje zarówno dla okien w klasycznych rozmiarach jak i też takie propozycje, które będą pasować do elementów niestandardowych. Jeśli będzie potrzeba indywidualnego dostosowania wymiarów do okna wiele rolet ma obecnie możliwość zwężenia czy skrócenia, dlatego nie powinno być problemu. W czasie montażu należy stosować konkretne śruby oraz kołki, które będą przygotowane przez producenta. Wybrać trzeba takie miejsce do montażu, by żaluzja pozwalała na wygodne otwieranie okna. Nie powinna ona zagradzać nam dostępu do klamki, nie może zasłaniać grzejnika.

Wyznaczyć trzeba miejsce montażu przez pierwszy boczny wspornik, po czym można wiercić otwór i potem umieścić w nim kołek a następnie wkręcić wspornik. Symetrycznie następnie można montować drugi boczny wspornik używając poziomicy oraz linijki. Jeśli mamy szczególnie szerokie żaluzje to możliwe, że konieczny będzie jeszcze montaż dodatkowych wsporników. Warto je tak przygotować, by żaluzja uzyskała należytą stabilność. Gdy zamontuje się wsporniki można założyć na nie żaluzje i zamknąć uchwytami mocującymi. Jeśli żaluzje będą montowane na oknach PCV warto pomyśleć o wyjątkowych wspornikach, które pozwolą nam na wykonanie takiego montażu, który zagwarantuje, że nie będzie trzeba wiercić dziur w oknie.

Przycinanie żaluzji i rolet. Zwężanie żaluzji poziomych – Złożona żaluzja powinna zostać położona na płasko i następnie zaznaczamy miejsce cięcia. Tniemy lamelki po obu stronach w różnym stopniu specjalnym przecinakiem. Drążek i szynę przeciąć można piłką do metalu. Jak bardzo będzie można podciąć taką żaluzję powinien podać producent na opakowaniu. Zwężenie nie będzie możliwe na żaluzjach drewnianych. Skracanie żaluzji poziomych – należy rozwiązać supły na sznurkach u dołu żaluzji następnie można wyciągnąć te lamelki, które są zbędne. Po zakończeniu takiej pracy trzeba przyciąć te sznurki, które będą zbyt długie. Potem można zawiązać ponownie słupy i zablokować żaluzje. Możliwe jest także zwężenie rolet, przy użyciu dopasowanych odpowiednio nożyczek i piłki do metalu, gdy chodzi o drążek. Jeśli na rolecie będzie występował jakiś wzór to trzeba jedynie pamiętać, by równomiernie skracać rolety z obu stron, tak by nie zaburzać takiego wzoru.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl