Markizy - jak wybrać najlepszą markizę na balkon i taras

Jeśli słońce staje się męczące i zaczyna nam przeszkadzać w czasie wypoczywania na tarasie czy balkonie to czas najwyższy, by przygotować sobie markizę. Jeśli uda się dobrze ją wybrać będzie można wypoczywać na balkonie czy tarasie bez względu na to jaka będzie pogoda.

Rodzaje markiz

Obecnie firmy, które przygotowują markizy w zależności od miejsce ich stosowania mają dla klientów kilka propozycji. Markizy balkonowe są przeznaczone do osłaniania takich okien czy balkonów, które są mocno wystawione na działanie promieni słonecznych. Markizy tarasowe przeznaczone są do większych balonów czy tarasów, mogą mieć wysięg nawet na poziomie 3,5 metra. Poszycie z impregnowanego materiału a także odpowiednio regulowany kąt nachylenia. Te, które przeznaczone są do ostatnich kondygnacji budynków należy wyposażać w dodatkowe wsporniki, które umożliwią bezproblemowy montaż. Markizy koszowe to inna ciekawa propozycja, która charakteryzuje się tym, że ma półokrągły kształt i najczęściej wykorzystuje się je do ozdabiania okien, witryn oraz wejść do lokali użyteczności publicznej. Mamy także nowe produkty, które pojawiają się w sprzedaży tak jak specjalna markiza, która ma dwustopniowy kąt nachylenia. Będzie to rozwiązanie, które pozwoli poradzić sobie z męczącym wschodzącym lub zachodzącym słońcem, które nisko się znajduje. Tkanina na markizy musi być szczelna i trwała. Przy wyborze markizy wiele osób kieruje się przede wszystkim wyglądem estetycznym. Jednak bardziej trzeba zwrócić uwagę na to z jakiego materiału jest ona wykonywana. To właśnie wytrzymałość, odporność tego materiału będzie nam gwarantowała, że taka markiza dobrze się sprawdzi.

Jak rozwija się markizę: taśmą, korbą lub pilotem

Markizy, które obecnie są nam proponowane będą mocno unowocześniane. Między innymi właśnie z tego powodu wprowadza się innowacyjne rozwiązania w zakresie sterowania markizą. Klasycznie oczywiście mamy do tego specjalną taśmę, którą podciągamy albo opuszczamy zasłonę. Jednak nowocześniejsze formy opierają się coraz częściej na wykorzystaniu korby a najlepszym przypadku wprowadza się także specjalny elektryczny silnik, który pozwala na zastosowanie pilota, którym będzie można zdalnie sterować markizą. Trzeba jednak pamiętać, że takie unowocześnienia mają także swoje minusy. Nie możemy zapominać, że automatyka może się niestety psuć.

Do czego montować markizy.

Montaż klasycznie zrealizowany może być na trzy różne sposoby: do ściany, do spodu balkonu, który znajduje się nad tarasem lub też pod innym balkonem, albo do krokwi dachowych. Jeśli uda się nam wybrać odpowiedni sposób instalacji będzie trzeba jeszcze wybrać dobre uchwyty, które na taką instalacje nam pozwolą. Jest ważne wybranie takich technik oraz elementów mocujących, które będą dopasowane do sposobu montażu. Od tego zależy bezpieczeństwo montażu. Lepiej będzie, gdy wykona taki montaż profesjonalista, ponieważ wtedy nie stracimy gwarancji i nie wydarzy się nic niebezpiecznego.

ul. Nowalijska 3, 35-969 Kraków

515-216-845

kontakt@eaf.com.pl